تبلیغات
دنیای اسرارامیز - بایگانی دسته‌ها: شهر سوخته،شهر ناشناخته 5000 ساله

شهرسوخته،شهری ناشناخته و 5000 ساله


شهر سوخته كجاست ؟ این مردم موفق و دانا چه كسانی بودند ؟ اینان چرا و چگونه همگی یكشب در آتش سوختند ؟؟ مردم شهر سوخته در 3 هزار سال پیش چگونه به این همه علم و پیشترفت رسیده بودند ؟؟ آیا علم آنان از خارج از كره زمین به آنها آموزش داده شده بود ؟؟

آیا مردم شهر سوخته با موجودات فضایی در ارتباط بودند ؟؟

اینها سوالاتی است كه باستان شناسان طی سالها تحقیق هنوز به نتیجه ای نرسیدند و نمی دانند مردم این شهر عظیم و مدرن و پیشترفته در 3000 سال پیش از كجا آمده بودند و چگونه به این همه علم و دانش رسیده بودند و چگونه طی یك شب همگی در آتش سوختند و نابود شدند ؟؟!!!!!!

مقاله زیر تفسیر و توضیحی علمیست در مورد تمدن شهر سوخته در سیستان و زابل شهر دلیران و سرمین رستم و سهراب و تاریخ بزرگ بشری

شهر سوخته در ساحل رودخانه ی هیلمند و ۵۶ کیلومتری شهر باستانی زابل قرار دارد.شهری که نقش بسیار مهمی در ایران باستان داشته است.زادگاه رستم و پهلوانان نامی ایران زمین.اگرچه امروز بخش اعظم تمدن ایران باستان و رودخانه ی هیلمند در کشورهای پاکستان و افغانستان قرار گرفته است.
سیستان جایی است که توانست تا قرنها خصلت مرد پروری خود را حفظ کند و در سده های نزدیک به مولف تاریخ سیستان عیاران و جوانمردانی چون یعقوب لیث بپرورد .

تصاویری از بقایای شهر سوخته بهشت باستان شناسان در سیستان سرزمین شگفتیها و مهد دلیران

محل قرار گرفتن خانه ها و دیوار های شهردر تصویر فوق مشخص شده است .
شهر سوخته از نظر زمانی هم زمان با تمدن سومر در بین النهرین و تمدنهای هاراپا و موهنجودارو در شمال غربی پاکستان بوده است . بسیاری از باستان شناسان معتقدند که مردم این ناحیه از همان نژاد سومر یا آنوناکی بوده اند که از سیاره ی نیبیرو به زمین آمده بودند. شباهت مجسمه های یافت شده با آنچه که در هاراپا وموهنجودارو وجود دارد این نظریه را اثبات می کند علاوه بر اینکه ابزارها و علوم پیشرفته ای که در شهر سوخته وجود دارد حکایت از شهری بزرگ و تجاری در ۶۰۰۰ سال پیش می کند.

نژاد و زبان مردم شهر سوخته :

علی رغم پیدا کردن بیش از ۴۰۰۰۰ اسکلت در گورستانهای این شهر هیچ کس موفق به شناسایی نژاد مردمی که در این ناحیه می زیستند نشده است.
همین مشکل در خصوص شهرهای باستانی هاراپا و موهنجودارو نیز وجود دارد و در نتیجه باستانشناسان را به این باور سوق داده است که مردم از همان نژاد ناشناس سومری بوده اند که به مناطق خوش آب و هوای زمین در کنار رودخانه های عظیم کوچ می کردند و با یکدیگر ارتباطاط تجاری می داشته اند.علاوه بر این جثه ی عظیم اسکلتها پس از پوسیده شدن در طول ۶۰۰۰ سال باز هم این باور را تقویت می کند که پهلوانان عظیم الجثه ی ایران باستان همچون گیو – گودرز – گرشاسب – سام و نریمان و رستم از همان نژاد بوده یا دورگه بوده اند

در اسكلت های كشف شده افرادی با بلندی قد بین 3 تا 4 متر نیز كشف شده است . یكی از بزرگترین اسكلتهای كشف شده در جهان در شهر سوخته كشف شده كه متعلق به یك مردی بین 35 تا 40 ساله است كه دقیقا” 5 متر و بیست و یك سانتی متر قد داشته كه این بلند ترین اسكلت دیده شده در عصر باستان است.؟؟!!!!؟

زبان مردم شهر سوخته و به طور کلی مردم نواحی بلوچستان و زابلستان باستان نا شناس باقی مانده و کسی قادر به رمز گشایی نوشته ها و مهرهای کشف شده نیست.اما آنچه مسلم و قابل اثبات است این است که زبان پهلوی و زبان اوستایی از جمله زبانهایی بوده اند که توسط برخی قبایل و سلسله های باستان تکلم می شده اند و همچنان امروز به ما رسیده اند.(

تجارت:

شهر سوخته(ایران باستان) به کشورهایی همچون سومر -هاراپا- موهمجودارو و مصر وسایل صنعتی و جواهرات و وسایل تزیینی صادر می کرده است.

لینک زیر یک وسیله ی تزیینی را نشان می دهد که در شهر اور ( عراق) در سومر باستان پیدا شده است و از شهر سوخته به سومر صادر شده بوده است.

دین مردم شهر سوخته :

به غیر از تعدادی مجسمه ی بت مانند از خدایان مونث و چند پیکره ی مرد که گمان می رود طبقه ی روحانی را نشان دهد علائم دیگری یافت نشده که بتوان دین اصلی مردم را مشخص کرد . اما در جدیدترین کاوشها ساختمان یک معبد بسیار بسیار بزرگ کشف شده است که به زودی پاسخ به این سوال را خواهد داد.منبع را ببینید

قربانی کردن انسان:

در قبرستانهای شهر سوخته اجسادی پیدا شده است که نشان می دهد آنها طی مراسمی قربانی شده بودند، در یکی از قبرها ۱۳ سر قطع شده به صورت دایره وار و به همراه هدایا و وسایل تزیینی پیدا شده است که نشان از نوعی مراسم مذهبی دارد. همچنین در چند قبر دیگر اسکلتهایی یافت شده که جمجمه ی آنها در بین پاها و جدا از بدن قرار گرفته.از آنجا که این اجساد با احترام و به همراه هدایا دفن شده اند احتمال قتل و یا شکنجه وجود ندارد بنابراین می توان آن را قربانی تلقی کرد

آب و فاضلاب :

سراسر شهر سوخته دارای سیستم پیشرفته ای برای انتقال آب به منازل و سطح شهر است و جنس لوله ها از سفال خاصی است.چیزی كه در تمدنهای بسیار پیشترفته مانند عیلامیها و هخامنشیان می بینیم و از یك قوم كوچك بسیار بعید است كه اینقدر به مسئله بهداشت و تامین مصرف مردم و ساكنین اهمیت می دادند.؟؟!!!؟

شهر سوخته در منطقه ای کاملا غیر زلزله خیز ( حتی تا امروز) بنا شده ( درست مانند تمدنهای سومر-مصر و دره ی سند ). به این دلیل سوخته خوانده می شود که ۲ بار به طور کامل سوخته شده اما باز ساخته شده است و ناگهان بدون هیچ نشانی در ۲۱۰۰ سال پیش از میلاد تخلیه شده است. دقیقا هم زمان با نا پدید شدن تمدن های دری ه سند( یعنی هاراپا و موهمجو دارو ) .

طبق کتیبه های آشور باستان این دقیقا همان تاریخی است که آنوناکی ناگهان زمین را ترک کردند . دلیل این خروج ناگهانی در کتب عهد عتیق و متون باستان تغییر ناگهانی آب و هوای زمین از مرطوب به خشک بوده است . تمامی مناطقی که این تمدنها در آن به وجود آمده بود به دلیل تغییر مدار زمین گرم و خشک شدند و این موجودات (آنوناکی) برای حیات به محیطی بسیار سبز و مرطوب نیاز داشته اند. از این رو ناگهانی ناپدید می شوند اما انسانهای دو رگه که از آمیزش آنوناکی و مردم زمین به وجود آمده بودند در زمین باقی ماندند که احتمالا همین انسانها سلسله های مشهور و پادشاهان و پهلوانان را تشکیل می داده اند

بهر حال این منطقه و تمدن اعجاب انگیزچیزی حدود 4500 سال پیش بر اثر یك آتش سوزی عظیم ، انقدر عظیم كه نمی توانسته كار حمله احتمالی قومی به این منطقه باشد این شهر را از بیم برده است . این آتش سوزی می تواند آتش سوزیهای عظیم ناشی از گرم شدن زمین ، یك جنگ ویرانگر ، و یا صاعقه های بزرگی بوده كه توانسته شبانه و طی چند روز یك شهر را كاملا” تبدیل به خاكستر بنماید …
شهر سوخته به علت رمزها و رازهای بسیار بهشت باستان شناسان معرفی شده و هر روز چیز تازه ای برای كشف شدن دارد…اینان چه كسانی بودند ؟؟!!!؟

اسكلت كامل پیدا شده از یك دختر 14 ساله كه مورد جراحی مغز قرار گرقته است…چهره این دختر توسط اندام شناسان باستان شناس در تصویر فوق باز سازی شده است .


محل كشف اسكلتهای مورد جراحی قرار گرفته به همراه وسایل زینتی و چند كوزه


پزشکی پیشترفته مردم شهر سوخته و احتمال روابط آنها با موجوداتی غیر زمینی و مدرن :

اگرچه تاکنون نشانی از سفینه های این مردم یافت نشده !!!
و یا مداركی دال بر ارتباط این مردم با موجودات فضایی !! ( اگر هم یافت شود به من و شما گزارش نمی دهند ! ) جالب است دلایلی را كه باستانشناسان رابطه این مردم را با موجوداتی پیشترفته و یا شاید غیر زمینی رد نمی كنند و بر پایه یك فرضیه وجود افرادی پیشترفته در كره زمین را ممكن می دانند را بدانید :

اولا: تعداد محدودی اسكلت در شهر سوخته كشف شده كه جمجمه ها و اعضای بدن آنها اصلا” شباهتی به انسان كامل ندارد و بیشتر شبیه موجوداتی انسان نما می باشد.
این اسكلت ها از نظر ظاهر و فیزیك كاملا” با اسكلت یك انسان متفاوت بوده و درست شبیه و نقاشیهای موجود از موجودات فضایی است !!؟؟

دوما” : علم و پیشترفت تكنولوژی این قوم كوچك در 5 هزار سال پیش آنقدر مدرن و امروزی بوده كه باستانشناسان حتی در دوران های بعدی تاریخی مانند دوران با عظمت هخامنشیان كه ایرانیان به علومی مانند پزشكی ، ستاره شناسی و دیگر علوم آشنایی داشتند دیده نشده است . مثلا” عمل جراحی بسیار ظریف معز یك زن كه شما در تصاویر فوق مشاهده می كنید…بسیار جای تعمق و تعمل دارد!!! چرا كه ما حتی در دوران ساسانی كه دانشگاه علوم پزشكی در جندی شاپور (دزفول كنونی ) داشتیم همچین پیتشرفتهایی در علم پزشكی نكرده بودیم و گزارشاتی مبنی بر جراحی مغز و یا جراحی چشم و یا ساخت چشم مصنوعی نداشتیم.
تعجب باستانشناسان و مورخین به این خاطر است که در ۵۰۰۰ سال قبل از میلاد جراحی مغز و کار گذاشتن چشم مصنوعی انجام می شده است.تصویری كه در این صفحه می بینید، جمجمه ی دختری ۱۴ ساله را نشان می دهد که به دلیل بیماری مغزی جراحی شده بوده است. پیش از این تصور میشد که تنها مصر باستان دست به جراحی می زدند (بر اسای نوشته های پزشك مخصوص فرعون ،سینوحه پزشک مصری). .

همچنین این لینک اسکلت زنی ۳۵ ساله را نشان می دهد که از چشم مصنوعی استفاده می کرده . جنس این کره ی چشم نا مشخص است و توسط تارهای بسیار باریکی از طلا به عصبهای چشم متصل شده بوده است.


اسكلت پیدا شده در شهر سوخته


كشف اسكلت یك زن متعلق به حدود 4 هزار سال پیش كه یك چشم وی مصنوعی بوده و مورد جراحی بسیار عجیب و ظریف و پیشترفته قرار گرفته است.

كشف چشم مصنوعی به گزارش استاد سجادی :
مطالعات اولیه نشان داده اند که چشم چپ زن تنومند مدفون در قبر شماره 6705 مصنوعی بوده است .سن این زن بین 25 تا 30 سال تخمین زده شده است .بررسی بیشتر توسط پزشكان مشخص نمود كه زیر تاق ابروی زن مذکو آثار آبسه و چركی و جراحی داشته است .به علت طول زمان زیادی كه بخش زیرین چشم مصنوعی با پلك چشم در تماس بوده آثار ارگانیكی پلك چشم بر روی پروتز مصنوعی مشخص است .جنس این چشم مصنوعی یا پروتز كاملا” هنوز مشخص نگردیده است اما به نظر می رسد از جنس قیر طبیعی با مخلوط یك نوع چربی حیوانی درست شده است . وسط این پروتز خالی است كه چشم از داخل آن پیدا بوده است .بدنه چشم مصنوعی با نوعی مفتول طلایی احاطه گردیده و توسط 2 سوراخ موازی به چشم این زن پیوند زده شده بودند.نقشی كه در روی این چشم مصنوعی طراحی شده دقیقا” شبیه به مویرگهای ریز داخل چشم انسان می باشد. ضمنا” به همراه اسكلت این زن عجیب تعدادی لوازم مانند : یك كیسه چرمی ، یك آینه مفرغی ، وتعدادی مهر های تزئینی و تعدادی ظروف سفالی كشف شده است.زمان فوت و درگذشت این زن با استفاده از كربن 14 و مطالعات آزمایشگاهی حدود 3هزار سال قبل از میلاد مسیح تائید شده است.

تصویر بازسازی شده چهره زنی كه با یك چشم مصنوعی در 4 هزار سال پیش زندگی می كرده و توسط پزشكان آن دوره مورد جراحی زیبایی و بازسازی قرار گرفته است.

زنان شهر سوخته :

تازه ترین یافته های باستان شناسان در گورهای شهرسوخته حاکی از این است که زنان شهر سوخته لباس های زیبایی شبیه به ساری می پوشیدند. و به آرایش و زیورآلات قیمتی اهمیت می داده اند.


پروتز یا چشم مصنوعی كه در داخل جمجه یك اسكلت زن در 4 هزار سال كه به تازگی كشف گردید و جهانیان را شگفت زده كرد؟؟!!؟؟
این پروتز و محلهای بخیه بر روی آن دیرینه شناسان را با پزشكانی متبحر و عجیب مواجه كرده
كه این قوم ناشناخته وعجیب ولی پیشترفته در 4 هزار سال پیش در كشور ایران چگونه می توانشتند عملهای جراحی به این ظرافت و دقت انجام بدهند؟!!؟


یكی دیگر از عجایب شهر سوخته :؟؟!!!؟
یك اسكلت كشف شده كه مورد جراحی مغز قرار گرفته است. با كشف این اثر پیشینه پزشكی در ایران به بیش از 4000 سال می رسد. جراحی مغز به این شكل هنوز در هیچ جایی از كره زمین با ساده ترین وسایل موجود و بدون تجهیزات اتاق عمل دیده نشده است ؟؟!!!؟؟!!؟


تاس های بازی كشف شده به همراه تخته نرد در شهر سوخته!!؟؟ نكته جالب اینكه اولا” چه تفكر عظیم و پویایی در این مردم وجود داشته و دوم اینكه چقدر شبیه با وسایل امروزی است؟!!؟؟
وسیله ای بازی شبیه به تخته نرد كه دارای تاس و مهره هایی شبیه به تخته نرد امروزی بوده است.
گزارش استاد سجادی باستانشناس ایرانی از كشف تخت نرد باستانی :

به تازگی از گور باستانی موسوم به شماره ۷۶۱ قدیمی ترین تخت نرد جهان به همراه ۶۰ مهره آن
در شهر سوخته کشف شد، بسیار قدیمی تر از تخت نردی که در گورستان سلطنتی اور در بین النهرین کشف شده بود.
آقای سجادی گفته که این تخت نرد از چوب آبنوس و به شکل مستطیل است. چون آبنوس در سیستان و بلوچستان نمی روئیده و مشخص است که از هند وارد شده است.
روی این تخت نرد، ماری که ۲۰ بار به دور خود حلقه زده و دمش را در دهان گرفته، نقش بسته است.
به نظر می رسد که چنین طرحی هم به موضوع های فرهنگی و فلسفی هند مربوط باشد، چرا که چنین علامتی در فرهنگ هند به معنی مرکز انرژی های حیاتی در بدن انسان است.
این تخت نرد ۲۰ خانه بازی و ۶۰ مهره دارد. مهره ها که در یک ظرف سفالی در کنار تخت نرد قرار داشتند از سنگ های رایج در شهر سوخته یعنی از لاجورد، عقیق و فیروزه است.
به نظر آقای سجادی این تخت نرد ۱۰۰ تا ۲۰۰ سال قدیمی تر از تخت نرد بین النهرین است و به همین دلیل او فکر می کند این بازی از شهر سوخته به تمدن بین النهرین رفته است. گروه تحقیق و کاوش هنوز روش بازی با این تخت نرد را نیافته است


خاكستر جسد یك انسان 3 هزار ساله در شهر سوخته كه در هنگام آتش سوزی در هنگام نیایش و یا خواب بسر می برده است.


كشف یك گور قدیمی در شهر سوخته متعلق به یك زن و شوهر . اینان مدتی قبل از آتش سوزی و نابودی همیشگی شهر سوخته از دنیا رفته بودند. جالب است بدانید هنوز دستبند و زیور آلات زن به همراه اسكلت مشخص بود و با نگاه اول مشخص می شد كه كدام زن و كدام مرد هستند…سن تقریبی این دو حدود 30 سال بوده و چنان عاشقانه در بغل و كنار یكدیگر بخاك سپرده شدند كه گویی در آن دنیا نیز با یكدیگر خواهند بود.
در كنار آنها مقداری غذا و لوازم مورد نیاز در آن دنیا برایشان گذاشته شده ؟!!


یك نمونه مهر ، كشف شده در شهر سوخته .
این مهرها كه جهت شناسایی افراد مهم ،یا حكومتی و یا برای شناخت تجار معروف در طول تاریخ استفاده می شده است . تا كنون این مهر ها بیشتر در حفاریهای دوران هخامنشی كشف گردیده بود .
این مهر ها برای فرمان های حكومتی و شناسایی مالاتجاره استفاده می گردیده است.
نكته قابل توجه اینكه با كشف تعداد زیادی از این مهر ها معلوم گردید كه ساكنان شهر سوخته چنان پیشترفته بودند كه از تجارت و سلسله مراتب اجتماعی كاملا” برخوردار بودند و چنان طبقات اجتماعی جالب و پیشترفته ای داشتند كه افراد با توجه به موقعیتشان نسبت به یكدیگر از برتری و شناسایی خاصی برخوردار بودند.

یك فقره شانه بسیار جالب كه در كوره به شكل ماهرانه ای ساخته شده است.
این اثر نشانه ای از نوع تفكر و رفتار اجتماعی ساكنان ایران زمین در 4 هزار سال پیش می باشد.
باستان شناسان از روی همین اثار مكشوفه با عمق و عادات و تمدن یك ملت پی می برند

یكی از قدیمی ترین نقوش متحرك بدست آمده در جهان

، جالب است بدانید این ظرف سفالی پس از كشف ، سر و صدای عجیبی به پا كرد و دقیقا” پس از انتشار خبر این اثر جالب این كوزه ناپدید شد و هم اكنون كسی جای آن را نمی داند !!


تكه ای از سر یك مجسمه شبیه به گربه كه با ظرافت تمام طراحی و نقاشی شده است.


كشفی كه باستان شناسان را متحیر كرد !! كشف قدیمیترین تصویر متحرك كه بر روی یك سفال با استادی هر چه تمام تر به تصویر كشیده شده . در این تصیر یك بز كوهی یا گوزن در حال جهش به سمت یك درختچه برای خوردن گیاه آن می باشد.


یك نمونه پارچه كشف شده از لباس یك انسان و شهروند شهر سوخته در 4 هزار سال پیش . جالب است بدانید در آن زمان ساكنین این شهر لباس كامل بر تن می كردند
نمونه ای سفالهای كشف شده در شهر سوخته ، این سفالها همگی رنگی بوده و با رنگهای طبیعی در 4 هزار سال پیش لعاب داده شده است .در قسمت پایین یك نمونه گردنبند از سفال رنگی را مشاهده می كنید .

لیست اشیائی كه تاكنون در منازل و قبرهای شهر سوخته پیدا شده :
-مهرهایی از جنس لاجورد و صدف و فیروزه

-سفال با امضای سفالگر بر روی آن !

-خانه ی معمولی با چند اتاق خواب و اتاق نشیمن

-چکش مفرغی- مسی -سوزن

-کاسه های مرمری

-شهرکهای مسکونی و ساختمانهای همگانی همچون آپارتمان!

-اشیای وارداتی از تمدن هاراپا و سند که ارتباط این تمدنها را ثابت می کند.

-النگوهاو مهره ها و پیکره های انسانی

-بذر خربزه – حبوبات – ماهی خشک کرده -برنج برای خوراکی-بذر زیره ی کرمانی

-کوره های سفالگری و کوره های ذوب فلزات

-دکمه- تبر -بند کفش-قلاب- شانه ی سر- خط کش با دقت نیم میلیمتر !

-طناب -سبد- لباس- تخم حشرات -ناخن و مو ( که در هیچ نقطه ی باستانی تا به حال یافت نشده و نشان می دهد که این قسمت از ایران کاملا دست نخورده باقی مانده است)


  • آخرین ویرایش:-
Buy generic cialis
دوشنبه 7 خرداد 1397 01:44 ب.ظ

You have made your point very clearly.!
canadian cialis cilas cialis generico lilly cialis patent expiration acheter cialis meilleur pri callus compare prices cialis uk how to buy cialis online usa generic cialis with dapoxetine cialis cost
Viagra coupon
چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397 10:00 ب.ظ

You have made your point.
where do i buy viagra buy soft viagra viagra or sildenafil viagra tablets online purchase viagra for sale online viagra alternative get viagra buy sildenafil online uk buy viagra next day delivery cheap online viagra uk
Cialis canada
جمعه 3 فروردین 1397 01:26 ق.ظ

With thanks. I appreciate it.
cialis manufacturer coupon buy cialis online rezeptfrei cialis apotheke cialis in sconto cialis billig cialis baratos compran uk cialis 20 mg best price cialis qualitat cialis 50 mg soft tab cialis in sconto
http://shaynaHarmon.jimdo.com/2015/06/27/hammertoe-correction
چهارشنبه 18 مرداد 1396 06:56 ب.ظ
I think this is one of the most vital info for
me. And i'm glad reading your article. But wanna
remark on some general things, The site style is ideal,
the articles is really nice : D. Good job, cheers
Major
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 09:10 ق.ظ
Hey there! This is my first visit to your blog!
We are a team of volunteers and starting a new initiative in a community in the same niche.
Your blog provided us valuable information to
work on. You have done a extraordinary job!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آخرین پست ها
Free Page Rank Tool

پیام نگار