جمعه 15 مهر 1390  08:40 ب.ظ
توسط:

ضبط صدای ارواح

 

صدای ارواح

روزانه موارد زیادی از وقایع عجیب در جهان رخ می‌‌دهد كه با بررسی مجموعه‌ای از آن‌ها می‌‌توان به نتایج خارق‌العاده و البته جذابی دست یافت. این نتایج ما را به عالم ناشناخته‌ها رهنمود می‌‌كند تا ببینیم دنیا فقط همان كه ما حس می‌‌كنیم نیست. اگر آماده‌اید برای قدم گذاشتن به جهان ناشناخته با ما همراه باشید.

تصویر روح در برفك تلویزیون
در اواسط دهه 1980 محققی به نام <كلاس اسچربر> یكی از كانال‌های برفكی تلویزیون را انتخاب نمود و دوربین فیلم‌برداری را جلوی آن گذاشت و به ضبط برفك‌ها پرداخت. پس از ضبط، تصاویر برفكی را در ویدئو گذاشت و تماشا كرد. خیلی عجیب بود، در تصاویر برفكی تصاویری از دخترش <كارین> كه به تازگی فوت كرده بود، به صورتی مه‌آلود ضبط شده بود. تصاویر، مثل ابر به تدریج ظاهر می‌‌شدند. او توانست علاوه بر دخترش سایر اعضای خانواده‌اش را هم ببیند.
اگرچه چنین رویدادی عجیب و تا حدی باورنكردنی به نظر می‌‌رسید ولی این تجربه تنها گزارش ارائه شده درباره مواردی از این دست نیست. در ادامه به چند مورد دیگر اشاره خواهیم كرد.

ارتباط روحی مادر و پسر
<گریس> و پسرش <باب> با كدهای مورس آشنایی داشتند. در جنگ جهانی اول، باب به فرانسه منتقل و از مادرش دور شد. یك بار گریس در حال خواندن نامه پسرش متوجه شد كه بی‌‌سیم، پیغامی را می‌‌رساند. پیغام از طرف باب بود: <مادر… من زنده هستم و دوستت دارم. من و سایر پسران نزدیك لنز هستیم. اگر پیغام را گرفتی به دیگران هم بگو. ما حالمان خوب است. مادر این روش ارتباط خیلی سخت است. حسابی گیج شده‌ام. باب.>
آیا ارتباط باب و مادرش ارتباطی روحی بود؟ چطور آن‌ها توانسته بودند بدین شكل با هم ارتباط داشته باشند؟

نوار خالی كاست
<كارول> رژیم لاغری داشت. به همراه رژیم غذایی، نوار كاستی را هم گوش می‌‌داد یك طرف نوار خالی بود. یك‌بار برای آن كه قسمت ضبط شده را بشنود طرف خالی نوار را گذاشت تا صداهای محیط اطراف را ضبط كند. بعد از آن كه چند دقیقه‌ای از ضبط صداها گذشت نوار را از اول گذاشت تا ببیند چه چیزی ضبط كرده است. صدایی عجیب و غریب به گوشش رسید. خیلی برایش عجیب بود. مجددا به ضبط صدا مشغول شد و گوش داد صدایی می‌‌گفت:<من دوستت دارم! آیا تو هم مرا دوست داری؟> این اولین تجریه كارول در زمینه پدیده صدای الكترونیكی بود.

پیغام هوشیاری
در سال < 1915دیوید ویلسون>، اپراتور آماتور بی‌‌سیم و اهل لندن، وسیله‌ای ساخت كه نسبت‌ به تاثیرات الكترونیكی بسیار حساس بود. این دستگاه به یك گالوانومتر متصل بود كه حضور و میزان جریان الكتریكی را ثبت می‌‌كرد. ویلسون حركات گالوانومتر را ثبت می‌‌نمود. در دهم ژوئن 1915 گالوانومتر حدود هشت دقیقه به صورت پیوسته حركت می‌‌كرد. كلیه حركات گالوانومتر ثبت شد. ویلسون آن حركات را به كدهای مورس ترجمه نمود. حركات گالوانومتر پیغامی را می‌‌رساند: <مشكلی بزرگ، پیغام هوشیاری، روز پنجم، ساعت شش عصر>
ممكن است كه این پیغام برای ما مفهوم خاصی نداشته باشد ولی شاید برای دیوید ویلسون حاوی پیام بسیار مهمی بوده، خصوصا این‌كه از طریق یك گالوانومتر برای او ارسال شده است.

یك تجربه در آزمایشگاه
<دیویدس> برای اولین بار در آگوست 2001 ساعت 9:30 دقیقه به ضبط صدا مشغول شد. چیز خاصی ضبط نكرده بود. مجددا ساعت 11:30 دقیقه به ضبط صدا مشغول شد، هنگام ضبط صدا سوالی را پشت سر هم تكرار می‌‌كرد: <آیا كسی هست كه دوست داشته باشد با من صحبت كند؟> هنگامی كه به صداهای ضبط شده گوش داد، صدایی شنید كه می‌‌گفت: <آیا كسی پاسخ می‌‌دهد؟> مو به تنش راست شده بود. مجددا ساعت 5:15 دقیقه به ضبط صدا پرداخت. هنگامی كه صداهای ضبط شده را گوش می‌‌داد صدایی می‌‌گفت: <وقت ندارم.>

انجمن آمریكایی و پدیده صدای الكترونیكی
در سال < 1982سارا استپ> در آمریكا انجمن EVP را برای كارهای تحقیقاتی در زمینه صدای الكترونیكی تاسیس نمود. وی با انتشار كتاب <صداهایی از ابدیت> كار خود را آغاز كرد. تیم تحقیقاتی استپ پس از خواندن این كتاب مصمم شد هر روز راس ساعت و به مدت زمان معینی به ضبط صداها بپردازد و سپس صداهای ضبط شده را با هدفون گوش دهد. دو روز اول هیچ صدای خاصی ضبط نشده بود. روز سوم، شنبه بود و كار ضبط شروع شد. آنها پس از آن‌ كه با هدفون به صداهای ضبط شده گوش دادند متوجه شدند صدایی ضعیف به گوش می‌‌رسد: <كریستال‌ها كمكم كنید.> لحظه‌ای فراموش نشدنی بود. بارها و بارها صدا را گوش دادند.
سارا استپ حدود یك هفته به مدت پنج دقیقه به ضبط صدا مشغول بود. بارها و بارها سوالی را تكرار می‌‌كرد و از موجودات روحی و ارواح می‌‌خواست پاسخ بدهند ولی زمانی كه مجددا به صداهای ضبط شده گوش می‌‌داد هیچ‌ صدایی جز صدای خودش نمی‌‌شنید. روز ششم كه حسابی خسته شده بود، تصمیم گرفت روال عادی كار را تغییر دهد و از ارواح چنین خواست: <خواهش می‌‌كنم از دنیایتان چیزی بگویید.> این بار زمانی كه به صداهای ضبط شده گوش می‌‌داد صدایی به گوشش رسید: <زیبا.>

سارا استپ كار تحقیق و بررسی در زمینه پدیده صدای الكترونیكی را متوقف نكرد. او تئوری‌ها و نظریه‌هایی در این زمینه ارائه داده است. او پیام‌های دریافتی را دسته‌بندی و گروه‌بندی كرده است. پیام‌های گروه A یا كلاس A، پیام‌هایی هستند كه به راحتی و سادگی از طریق بلندگوی سیستم صوتی شنیده می‌‌شوند و قابل درك و فهم هستند. این دسته‌ صداها در آستانه شنوایی انسان قرار دارند و می‌‌توان صداها را بدون استفاده از تجهیزات خاصی به وضوح شنید. پیام‌های گروه B یا كلاس B پیام‌هایی هستند كه از طریق بلندگوی سیستم صوتی شنیده می‌‌شوند ولی واضح، كامل و قابل درك نیستند و برخی كلمات آنها قابل تشخیص نیست.
پیام گروه C یا كلاس C، پیام‌هایی ‌هستند كه از طریق هدفون شنیده می‌‌شوند و درك و فهم آنها مشكل است. تعداد زیادی از این پیام ها در حالت عادی قابل تشخیص نیستند و فركانس آنها عموما در آستانه شنوایی انسان قرار ندارد.استپ، هر پیامی را با توجه به ویژگی‌هایش در یكی از سه كلاس A یا B یا C قرار می‌‌دهد.
در ماه می‌ سال < 2000تام> و <لیزا باتلر> در امور تحقیقاتی به سارا استپ ملحق شدند. این دو نفر حدود 14 سال در این زمینه تحقیق و بررسی نموده‌اند. تام، مهندس الكترونیك است و لیزا سابقه طولانی در متافیزیك دارد و هر دو نفر در رشته روان‌شناسی مدرك لیسانس دارند.
در حال حاضر این انجمن در تحقیقات خود از دستگاه‌های الكترونیكی بسیار مجهزی استفاده می‌‌كند. برخی از دستگاه‌ها تنها به همین منظور طراحی و ساخته شده‌اند.

http://www.angelsghosts.com/sitebuilder/images/stull_cemetery_ghost_photo_1-418x308.jpg

خبری از انجمن آمریكایی EVPانجمن آمریكای EVP
از روز سوم تا ششم ماه ژوئن 2004 كنفرانسی در زمینه EVP برگزار می‌‌كند. این كنفرانس سه روزه با هدف آشنا كردن عموم مردم با پدیده صدای الكترونیكی و ICT و ارائه آخرین گزارشات و دستاوردهای تحقیقاتی در این زمینه برگزار می‌‌شود كه شامل سخنرانی، ارائه مقاله، كارگاه‌های آموزشی و آشنایی با محققان و موسسات مرتبط با EVP می‌‌شود. در سایت انجمن، برنامه دقیق كنفرانس و نشست‌های مربوط به آن به همراه فرم‌های ثبت‌نام و سایر اطلاعات موجود است.

آزمایشات و یافته‌های جدید
اخیرا محققی اسكاتلندی به نام <الكساندر مك رایی> دست به تحقیقاتی در این زمینه زد و به نكات تازه‌ای دست یافت:
_ جنس صداهایی كه به گوش می‌‌رسید كاملا معلوم بود. حتی سن صاحبان صدا هم قابل تشخیص بود. اغلب آن‌ها، نام شخص آزمایش كننده را می‌‌دانستند و به سوالات جواب می‌‌دادند.
از آن جایی كه نوار ضبط شده یا تصاویر گرفته شده باید بارها و بارها پخش شود، بهتر است مدت زمان ضبط بین سه تا پنج دقیقه باشد.
_ اگر در زمان ضبط صدا، صدایی مثل هواكش و یا هر نویز (صدای اضافی) دیگری در محیط پخش شود عموما نتایج بهتری در بر خواهد داشت.
_ در زمان ضبط بهتر است شخص آزمایش كننده برای برقراری ارتباط بهتر، مكررا سوالی را بپرسد، در این صورت تا پنجاه درصد به پیشرفت كار خود كمك كرده است.
محققان دیگری هم در زمینه پدیده صدای الكترونیكی به تحقیق پرداخته‌اند و به یافته‌های جدیدی دست یافته‌اند:
_ اكثر پیام‌های دریافت شده مربوط به روزهای بارانی، برفی و یا در طول شب بوده‌اند تا در روزهای آفتابی و صاف.
_ پیام‌های دریافت شده به نوعی با شخصی كه در حال ضبط صوت یا تصویر است در ارتباط است.
_ گاهی مشاهده شده دو نفر در دو مكان مختلف یك پیام مشابه دریافت كرده‌اند. البته این حالت به ندرت اتفاق می‌‌افتد و زیاد معمول و متداول نیست.
_ اغلب پیام‌ها به شكل معكوس ضبط شده‌اند؛ یعنی زمانی كه نوار ضبط شده در سیستم صوتی به عقب زده می‌‌شود كلمات و لغات قابل فهم و درك می‌‌شوند، گویا ارواح كلمات را بر عكس ادا می‌‌كنند. در این صورت با استفاده از نرم‌افزارهای كامپیوتری می‌‌توان صدای ضبط شده را در جهت معكوس پخش كرد و شنید. برخی معتقدند كسانی كه از مشكلات روحی رنج می‌‌برند یا دچار مشكلات ذهنی و عاطفی هستند اصلا نباید دست به تجربه‌ كردن این پدیده بزنند.

پدیده‌های صدا و تصویر الكترونیكی
<پدیده صوتی> شكل جدیدی از ارتباط ارواح است. در این ارتباط از دستگاه‌های الكترونیكی استفاده می‌‌شود. <پدیده صوتی> می‌‌تواند به صورت صوتی یا به صورت تصویری باشد. صداهای غیرمتعارف و یا تصاویر غیرمتعارف از طریق تجهیزات صوتی و تصویری ضبط می‌‌شوند كه با اصول و قواعد شناخته شده فیزیك قابل توجیه و تفسیر نیستند. در بسیاری از تجارب گزارش شده، شخصی كه به كار ضبط صدا یا تصویر مشغول بوده، خیلی ساده و راحت با ارواح ارتباطی دو طرفه و متقابل را تجربه و گاهی حتی خیلی راحت با آنها صحبت كرده است.
با پیشرفت تكنولوژی و اختراع وسایلی مثل تلویزیون، رادیو، تلفن و… ارتباط با ارواح هم شكل‌های تازه‌تری به خود گرفته و اصطلاحات جدیدی هم میان محققان برای این‌گونه پدیده‌ها و ارتباطات فوق‌العاده به وجود آمده است. به ارواح موجود در تصاویر یا فیلم‌های ضبط شده‌ كه در حالت عادی دیده نمی‌‌شوند اصطلاحا ICT می‌‌گویند…

راه به ناشناخته‌ها
در سراسر دنیا در مورد پدیده صدای الكترونیكی نظریات و تئوری‌های مختلفی وجود دارد و همه محققان در جستجوی دست‌یافتن و رسیدن به علت وجودی این پدیده هستند. گروهی معتقدند پس از مرگ، انسان به جهان‌ دیگر و یا سطوح دیگری از هستی می‌‌رود و این پیام‌ها از طرف همان كسانی است كه زمانی در میان ما و در این جهان زندگی می‌‌كرده‌اند. البته گاهی مشاهده شده پیام‌ها از طرف كسانی ارسال شده كه هم‌اكنون هم در میان ما زندگی می‌‌كنند.
سال‌ها پیش یعنی در سال 1966، پژوهش‌گری اعتقاد داشت این صداها می‌‌تواند بر اثر <تكانه‌های الكترونیكی> ارسال شده از ذهن ناخودآگاه تجربه‌كنندگان به وجود آید. در آن سال‌ها، امكان چنین چیزی را ضعیف می‌‌دانستند زیرا تصور می‌‌كردند ذهن نمی‌‌تواند چنین علایمی ارسال نماید. البته امروزه قدرت تاثیرگذاری ذهن بر ماده بر همگان روشن شده است و بین بسیاری از فرآیندهای ذهنی و فعالیت‌های بدنی ارتباط‌هایی وجود دارد. مثلا بسیاری از مردم هنگامی كه بدون صدا پیش خود مطالعه می‌‌كنند لب‌هایشان می‌‌جنبد و چنان حركتی در حنجره ایجاد می‌‌شود كه بسیاری از پزشكان به بیمارانی كه حنجره‌شان را عمل كرده‌اند، توصیه می‌‌كنند اصلا مطالعه نكنند تا آسیبی به حنجره‌شان نرسد.
تحقیقات نشان داده اگر دستگاه ضبط صوت درون یك حصار حفاظتی قرار گیرد یا داخل یك اتاق خالی از انسان گذاشته شود، ولو این كه نوار در حال حركت باشد هیچ صدایی روی آن ضبط نخواهد شد. این محققان معتقدند باید در مجاورت دستگاه ضبط حتما انسان حضور داشته باشد. گروهی دیگر اعتقاد دارند شخص دیگری از فاصله دور به صورت تله‌پاتی و با استفاده از نیروی ذهن خود این كار را انجام می‌‌دهد. به طور كلی تحقیقات در مورد این پدیده و سایر پدیده‌ها در حال انجام است و كماكان ادامه دارد. در كتاب پدیده‌های انرژی‌زایی و ردیابی نشانه‌های روح‌زایی در این‌باره آمده است: < گرچه ما با موضوعاتی سروكار داریم كه تا به حال به خوبی تفسیر نشده‌اند ولی در آینده امید حل معماهایی درباره آن‌ها وجود دارد… امروزه موضوعات تاز‌ه‌‌ای با عناوین ناشناخته در مسایل اعجاب‌انگیز فیزیك و بیولوژی مطرح شده‌ است كه از آنچه ساحران قدیمی به آن می‌‌اندیشیدند بسیار عجیب‌تر و اعجاب‌ برانگیزترند.>

پی‌نوشت: پدیده‌های انرژی‌زایی و ردیابی نشانه‌های روح‌زایی


  • آخرین ویرایش:چهارشنبه 20 مهر 1390
http://cialisvie.com/
یکشنبه 19 خرداد 1398 04:47 ب.ظ

With thanks. I like it!
cialis 5 mg cialis daily new zealand legalidad de comprar cialis buy original cialis cialis venta a domicilio cialis kaufen only here cialis pills cialis dosage amounts cialis uk buy cialis uk no prescription
cialisvie.com
شنبه 18 خرداد 1398 11:08 ق.ظ

With thanks, I enjoy this.
click now buy cialis brand cialis 10 doctissimo prescription doctor cialis cialis purchasing cialis free trial cialis generico postepay cialis rckenschmerzen cialis for sale cialis per paypa click here cialis daily uk
robbing
پنجشنبه 9 خرداد 1398 11:10 ق.ظ
Heya outstanding website! Does running a blog like
this take a massive amount work? I've virtually no understanding of computer programming but I
had been hoping to start my own blog in the near
future. Anyways, should you have any recommendations or techniques for new blog owners please share.
I know this is off topic nevertheless I simply had to ask.
Thanks!
irishman
پنجشنبه 9 خرداد 1398 07:52 ق.ظ
Spot on with this write-up, I seriously think this web site needs
a great deal more attention. I'll probably be back again to read through more, thanks for the info!
olej cbd
پنجشنبه 9 خرداد 1398 04:48 ق.ظ
hello!,I like your writing very so much! share we keep in touch more
about your article on AOL? I need a specialist on this space to solve my problem.
May be that is you! Taking a look forward to see you.
וילות באשקלון
چهارشنبه 8 خرداد 1398 01:25 ب.ظ
thanks considerably this site is actually proper and informal
olej konopny do picia
چهارشنبه 8 خرداد 1398 04:32 ق.ظ
It's actually a nice and useful piece of information.
I'm glad that you shared this helpful information with us.
Please stay us informed like this. Thanks for sharing.
וילות להשכרה בירושלים
شنبه 4 خرداد 1398 06:44 ب.ظ
Index Search Villas and lofts rented, search by region, find during first minutes
a villa rented by city, a range of rooms lofts and villas.
Be in awe of the photographs and information that the site
has to offer you you. The website is a center for you all the ads inside
the field, bachelorette party? Have fun with someone who leaves Israel?
Regardless of the reason why you have to rent a villa
for the two event or just an organization recreation made for any age.
The site is also center of rooms through the hour, which is
another subject, for lovers who are searhing for a lavish room equipped for discreet entertainment by using
a spouse or lover. Regardless of what you would like,
the 0LOFT website is really a hunt for you to identify rentals for
loft villas and rooms throughout Israel, North South and Gush Dan.
מתקין מזגנים
پنجشنبه 26 اردیبهشت 1398 07:38 ق.ظ
I have visited your website several times, and found it to be very informative
Max Performer Review
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398 03:08 ب.ظ
Its such as you learn my mind! You appear to grasp a lot about this, like
you wrote the ebook in it or something. I think that you just could do with a few % to pressure the message home a little
bit, however other than that, that is great blog. A great read.
I'll definitely be back.
חדרים לפי שעה בקיסריה
شنبه 21 اردیبهشت 1398 01:56 ق.ظ
thank you a whole lot this site is usually elegant as well
as informal
crecer el pene
جمعه 20 اردیبهشت 1398 06:22 ب.ظ
I have read some excellent stuff here. Certainly worth bookmarking for
revisiting. I surprise how a lot effort you put to make this
sort of wonderful informative website.
cleantalkorg2.ru
دوشنبه 16 اردیبهشت 1398 12:50 ب.ظ
Saved as a favorite, I really like your website!
watches for sale
پنجشنبه 12 اردیبهشت 1398 02:06 ق.ظ
Wonderful site you have here but I was wantng to know if you
knew of any community forums that cover the same topics ttalked about here?

I'd really love to be a part of community where I cann geet advice fropm other knowledgeable individuals that share the same interest.
If you havee any recommendations, please let me know. Cheers!
דיאטה מהירה
شنبه 7 اردیبهشت 1398 04:15 ب.ظ
I visited various blogs except the audio quality for
audio songs current at this website is actually superb.
http://www.datamars.com.ar/productos-2/ganaderia/
جمعه 6 اردیبهشت 1398 01:47 ق.ظ
スーパーコピーブランド激安通販専門店はブランド時計コピー品とバーキンバッグコピー品の通販店です。
חדרים לפי שעה בהרצליה
شنبه 31 فروردین 1398 12:33 ب.ظ
cheers a great deal this site is usually professional as well as casual
חדרים להשכרה לפי שעה בתל אביב
جمعه 30 فروردین 1398 01:33 ب.ظ
Index Search Villas and lofts rented, search by region, find during first minutes a villa to rent by city, a
range of rooms lofts and villas. Be stunned at the wonderful pictures and
information that they have to provide you. The website is a
center for every person the ads in the
http://canadianorderpharmacy.com/
شنبه 24 فروردین 1398 05:27 ق.ظ

You stated that really well!
canada medications information buy viagrow good canadian online pharmacies online canadian discount pharmacies safe canadian online pharmacies good canadian online pharmacies legitimate canadian mail order pharmacies canada pharmacies online pharmacies of canada drugs for sale deep web
חדרים לפי שעה
جمعه 23 فروردین 1398 09:21 ب.ظ
Index Search Villas and lofts rented, search by region, find in minutes a
villa rented by city, many different rooms lofts and villas.
Be impressed by the images and information that the site has to make available
you. The site is a center for everyone the ads in the field, bachelorette party?
Have fun with someone who leaves Israel? Whatever the key reason why you have to rent a
villa for a forthcoming event or just a gaggle
recreation suited to any age. The website is also the biggest market of
rooms by way of the hour, which has already been another subject, for lovers
who are searching for an opulent room equipped for discreet entertainment that
has a spouse or lover. It doesn't matter what you are
looking at, the 0LOFT website makes a hunt for you to find rentals for loft villas and rooms throughout Israel, North South and
Gush Dan.
low beam light pattern
چهارشنبه 21 فروردین 1398 07:19 ق.ظ
Hello! I'm at work surfing around your blog from my new iphone! Just wanted to say I love reading through your blog and look forward to all your posts! Carry on the outstanding work!
דירה דיסקרטיות
چهارشنبه 21 فروردین 1398 03:00 ق.ظ
We're having coffee at Nylon Coffee Roasters on Everton Park in Singapore.

I'm having black coffee, he's which has a cappuccino. He
could be handsome. Brown hair slicked back, glasses that suited his face, hazel eyes
and the most amazing lips I've seen. He's nice, with
incredible arms including a chest that shines with this sweater.
We're standing in the front of each other preaching about our way of life, what we wish into the future, what we're searching for on another person.
He starts saying that he's been rejected plenty
of times.

‘Why Andrew? You're so handsome. I'd never reject you ', I only say He smiles
at me, biting his lip.

‘Oh, I would not know. Everything happens for reasons right.
But figure out, make use of reject me, does one Ana?' He said.‘No, how could I?' , I replied

"So, would you mind if I kissed you at this time?' he said as I recieve better him and kiss him.

‘Next occasion don't ask, just do it.' I reply.

‘I love how you think.' , he said.

While waiting, I start scrubbing my calcaneus within his leg, massaging it slowly. ‘Exactly what do you want in women? And, Andrew, don't spare me the details.' I ask.

‘I love determined women. Someone who knows what they want. Somebody that won't say yes just because I said yes. Someone who's not scared when attemping something mroe challenging,' he says. ‘I'm never afraid of attempting something mroe challenging, especially with regards to making something mroe challenging in bed ', I intimate ‘And I adore ladies who are direct, who cut through the chase, like you only did. Being
honest, that's a huge turn on.
led light beam pattern
سه شنبه 20 فروردین 1398 08:00 ب.ظ
I was recommended this blog by my cousin. I'm not sure whether this post is written by him as nobody else know such detailed about my difficulty. You are amazing! Thanks!
m3 led headlights
یکشنبه 18 فروردین 1398 09:42 ب.ظ
I've been surfing online more than 3 hours as of late, yet I by no means found any interesting article like yours. It's pretty price enough for me. Personally, if all website owners and bloggers made excellent content material as you did, the internet can be a lot more helpful than ever before.
m3 h11 led headlight bulb
شنبه 17 فروردین 1398 07:56 ق.ظ
A fascinating discussion is worth comment. I do think that you should write more on this subject, it might not be a taboo subject but generally people do not discuss such issues. To the next! Cheers!!
m3 h4 led headlight bulb
شنبه 17 فروردین 1398 07:46 ق.ظ
Nice blog here! Additionally your website quite a bit up fast! What web host are you the use of? Can I get your associate link in your host? I desire my web site loaded up as quickly as yours lol
https://www.annumada.com/region/menabe.html
جمعه 16 فروردین 1398 09:51 ق.ظ
最高 品質ルイヴィトン財布 コピー激安通販、ルイヴィトン偽物を低価でお客様に提供します。 ヴィトン財布コピーと言っても
http://www.hksaustralia.com.au/products/electronics
پنجشنبه 15 فروردین 1398 06:35 ب.ظ
スーパーコピー時計、最大級規模スーパーコピー腕時計販売店
m3 h7 led headlight bulb
پنجشنبه 15 فروردین 1398 02:39 ب.ظ
It's a shame you don't have a donate button! I'd most certainly donate to this outstanding blog! I guess for now i'll settle for bookmarking and adding your RSS feed to my Google account. I look forward to brand new updates and will share this blog with my Facebook group. Chat soon!
http://www.hvunitas.nl/b/
پنجشنبه 15 فروردین 1398 12:30 ب.ظ
手触りも同じである。当店スーパーコピーブランド商品とともに、高品質と安心をお届けいたします!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 31 تا 60